PUSTKOWO

Pustkowo to urocza miejscowość, położona wśród starych sosnowych lasów w sąsiedztwie Pobierowa oraz Trzęsacza.Pustkowo, nazwane przez turystów „Oazą Spokoju”  słynie ze swoich szerokich piaszczystych plaż, mogących pomieścić ogromną ilość turystów. Przez wielu zaliczane do najpiękniejszych na wybrzeżu bałtyckim.

Czystość wód oraz plaży a także bezpieczeństwo wraz z rozrywka jaką zapewnia się odwiedzającym pustkowskie plaże turystą zostały wielokrotnie docenione międzynarodowym tytułem Błękitnej Flagi. Przyznana w latach 2009 / 2010 / 2011 / 2012  powiewa dumnie świadcząc o wysokiej jakości kąpieliska w Pustkowie.

 

Pustkowo na sportowo czyli aktywny wypoczynek. To hasło od wielu już lat przyciąga do Pustkowa miłośników amatorskiej plażowej piłki siatkowej, oraz plażowego tenisa. Na plaży odbywają się również zajęcia z Zumby oraz aerobiku. Całość przeplatana pozytywną energią i masą radości. Pustkowo to również mekka amatorskiego tenisa ziemnego. Turniej PUSTKOWO CUP dla amatorów tej dyscypliny odbywa się nieprzerwanie od 15 lat !!

 

Aktualne informacje o życiu tej małej ale jakże aktywnej miejscowości znajdziecie Państwo na stronie prowadzonej przez „Stowarzyszenie Przyjaciół Pustkowa”www.przyjacielpustkowa.pl.